show
 
pichak
 

فرودگاه جدید استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

istanbul new airport فرودگاه جدید استانبولفرودگاه جدید استانبول که با بودجه ۱۱٫۷ میلیارد دلار ساخته شده در بیرون از شهر استانبول در منطقه آرناوت کوی (Arnavutköy) و در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و به‌زودی به یکی از بزرگ‌ترین و پرترددترین فرودگاه‌های جهان تبدیل خواهد شد

 

نام فرودگاه جدید استانبول IGA می باشد و آدرس وب سایت آن به شرح زیر است:

https://www.igairport.com/en

این فرودگاه از ۶ باند پرواز، سه پایانه و ۱۰۰هزار مترمربع فضای فروش تشکیل می‌شود و در زمینی به مساحت ۷۶٫۵ میلیون مترمربع در فاصله ۳۴٫۵ کیلومتری از مرکز استانبول و در شمال غرب استانبول و نزدیک دریای سیاه قرار دارد.

 

Istanbul International Airport Location Map English

 

 درطول فاز نخست آن انتظار می‌رود بیش‌از ۹۰میلیون مسافر در سال به بیش‌از ۳۵۰ مقصد با بیش‌از ۲۵۰ فروند هواپیما سفر کنند. با افتتاح فازهای بعدی، ظرفیت این فرودگاه به ۲۰۰میلیون مسافر در سال خواهد رسید و تا سال ۲۰۲۸ بزرگ‌ترین فرودگاه ترکیه به یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان و به قطب اتصال آفریقای شمالی، اروپا و آسیا تبدیل خواهد شد.

 

برج مراقبت فرودگاه جدید استانبول ایگا

 

ظرف چند سال آینده و با افتتاح کامل تمام فازهای عملیاتی فرودگاه بزرگ استانبول، فرودگاه آتاتورک برای انجام پروازهای تجاری تعطیل خواهد شد. در این راستا از 18 فروردین 1398 پرواز کلیه ایرلاین های ایرانی به آتاترک قطع شده و همه ی آن ها در فرودگاه جدید استابول فرود خواهند آمد.

خواندن 3503 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 13:52

نظر دادن

لطفا نظرات خود را در کادر زیر وارد نمایید.

خبرخوان